Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kërkojnë të “blindojnë” kreun, Elbasani ndaj Burrelit me mungesa

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkojnë të “blindojnë” kreun, Elbasani ndaj

Elbasani falë fitores ndaj Besës dhe humbjes së Bylisit me Luzit kryesojnë më në fund të vetëm Kategorinë e Parë. Skuadra e udhëhequr nga Nevil Dede ka grumbulluar 56 pikë në 24 javë kampionat, teksa ndodhen 1 pikë larg vendit të dytë që mbahet nga ballshiotët.

Tashmë në Elbasan të gjithë fokusin e kanë kthyer te dueli i radhës në kampionat, teksa do të presin në shtëpi Burrelin. Takim ky i vlefshëm për javën e 25-të të kampionatit dhe do të luhet ditën e shtunë në orën 18:00.

Një ndeshje shumë e rëndësishme dhe delikate për verdheblutë, të cilët janë të dënuar vetëm për fitoren, pasi në të kundër do të rrezikojnë vendin e parë në klasifikkim. Nuk do të jetë aspak e lehtë mër Deden, i cili ndaj Burrelit duhet të bëjë llogaritë pa kapitenin e skuadrës.

Abaz Karakaçi do të jetë mungesa e madhe e Elbasanit. Lojtari u ndëshkua me karton të verdhë ndaj Besë dhe në këtë mënyrë ka plotësuar numrin 4-të të tyre. Në këto kushte do të jetë i pezulluar për sfidën e së shtunës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga