Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA II

KATEGORIA E DYTË/ Fitore me drithërima për Turbinën, gabojnë Labëria dhe Oriku (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Fitore me drithërima për Turbinën,
Kategoria e Dyte

Kategoria e Dytë mbyll javën e 19-të me 4 ndeshjet e fundit të Grupit A.

Oriku dhe  Labëria sfidojnë në transfertë Turbinën e Delvinën ndërsa duelojnë në distancë për vendin e 4-të. Butrinti udhëton gjithashtu jashtë ku përballen me Devollin. Sfida tjetër është ajo mes Këlcyrës dhe Maliqit, dy ekipet që janë të fundit në renditje.

REZULTATET:

Këlcyra 1-0 Maliqi
(Lima 63')

Turbina 4-3 Oriku
(Hoxholli 36', Alillari 54', Vogli 61', Hysa 89' / Gzozdic 4', 42', Korreshi 64')

Devolli 1-0 Butrinti
(Kame 41')

Delvina 2-1 Labëria
(Husi 21', Radovani 62' / Kamberaj 35')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga