Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

“Golat i falëm”, Dede: 1 pikë që vlen, po iu tregojmë të gjithëve se nuk na mposht askush

Shkruar nga NEWSPORT
“Golat i falëm”, Dede: 1 pikë që vlen, po iu
Nevil Dede

Elbasani nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 me Flamurtarin në Vlorë. Pas këtij barazimi kryesojnë me 3 pikë më shumë ndaj Bylisit, me këtë të fundit që u mposht nga Apolonia.

Nevil Dede u shpeh pas ndeshjesh se për mënyrën se si shkoi ndeshja një pikë vlen shumë, por dy golat e Flamurtarit duheshin shmangur. Ndër të tjera nënvizoi se:

“Kur shikon se mund të fitonin ndeshjen sot, mërzitësh. Pësuam 2 gola që duhet t’i eliminomin. E kishim përgatitur mirë këtë ndeshje dhe nuk duhej të falnim dy golat.

Keqardhje për golat e pësuar? Grupi ka bërë shumë mirë dhe kemi bërë ndeshje shumë të mira. Ky klub ka investuar shumë. Mendojnë se shoku mund të bëjë punën dhe janë bërë pak static. Është diçka që do të rregullohet në ndeshjet e ardhshëm.

Titulli? Ne vazhdojmë të mos humbasim. E kam humbur numrin e ndeshjeve që kemi pa u mposhtur. Unë mendoj se është një pikë e rëndësishme në Vlorë, pasi iu tregojmë të gjithëve që nuk na fal askush asgjë dhe të gjtiha i kemi marrë vetë me forcat tona”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga