Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Gara për titull fut në presion Nevil Deden, Elbasani fal “rebelët”

Shkruar nga NEWSPORT
Gara për titull fut në presion Nevil Deden, Elbasani fal
Elbasani

Elbasani ka vendosur të falë Ardit Hilën dhe Abaz Karakaçin. Kështu 2 “rebelët” janë kthyer në stërvitje me verdheblutë, të cilët i kishin pezulluar.

Elbasani ka siguruar ngjitjen në Superiore për sezonin e ardhshëm. Objektivi i mbetur është sigurimi i titullit kampion në Kategorinë e Parë.

Për këtë rival është Bylis, që numëron 3 pikë më pak. Presioni anon dhe nga Nevil Dede si trajner i ekipit, që duhet të ruajë diferencën e krijuar. Dhe sigurisht që kontributi i Hilës dhe Karakaçit është i nevojshëm, për të përmbyllur me sukses objektivin e fundit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga