Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Elbasani nis punën për Superiore, vjen largimi i parë nga kampionët

Shkruar nga NEWSPORT
Elbasani nis punën për Superiore, vjen largimi i parë nga
Elbasani

Elbasani u rikthye në elitën e futbollit shqiptar pasi mbylli si kampion sezonin në Kategorinë e Parë. Verdheblutë zhvilluan një sezon fantastik të dominuar në mënyrë absolute dhe një rivalitet të fortë me Bylisin deri në javët e fundit.

Superiorja është nivel tjetër dhe drejtuesit e dinë shumë mirë, ndaj puna ka nisur menjëherë për të ndërtuar një skuadër të denjë e konkuruese. Largimi i parë do të jetë Leo Fernandes, raporton 'Futbolli ne Shqiperi'. Mbrojtësi brazilian u afrua në janar, por nuk ia doli të bind stafin teknik.

Palët do të shkëpusin kontratën dhe do të ndajnë rrugët e tyre sa i përket të ardhmes. Elbasani do të futet në merkato fuqishëm për të gjitha repartet, nga porta deri në sulm.

Elbasani nis punën për Superiore, vjen largimi i parë nga
Leo Fernandes

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga