Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Do të ngrejnë lart trofeun në “Elbasan Arena”, 30 milionë lekë për Elbasanin

Shkruar nga NEWSPORT
Do të ngrejnë lart trofeun në “Elbasan Arena”, 30
Elbasani

Bylis – Elbasani do të jetë sfida e fundit e Kategorisë së Parë që do të luhet ditën e nesërme. Duel ky që do të mbyllë kështu këtë sezon të kësaj kategorie.

Në “Elbasan Arena” ora 17:00 do të zhvillohet një ndeshje mjaft interesante, ku skuadrës së Nevil Dedes do t’i dorëzohet edhe trofeu i titullit. Elbasani kështu është shpallur kampion dhe FSHF-ja ditën e nesërme do t’iu dorëzojë edhe medaljet dhe trofeun.

Por jo vetëm kaq si shpërblim për këtë do të kenë edhe 30 milionë lekë, që jepen nga FSHF-ja për ekipin kampion të Kategorisë së Parë. Në këtë mënyrë në Elbasan do të jetë një festë e madhe në qytet dhe në shkallët e stadiumit, ku do të festohet edhe ngjitja në Superiore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga