Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E PARË/ 6 gola në 4 takime, 3 barazime dhe fitorja spektakolare e Lushnjes (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E PARË/ 6 gola në 4 takime, 3 barazime dhe fitorja

KATEGORIA E PARË, java e 21-të

Janë mbyllur 4 takime të vlefshme për javën e 21-të të futbollit në Kategorinë e Parë. Një sfidë spektakolare është luajtur në Lushnje. Vendasit fituan me përmbysje 2-1 përballë Besës së Kavajës. Kavajasit shënuan në minutën e 71 me Nurin duke zhbllokuar sfidën. Por më pas ekipi i Dalipit përmbysi gjithçka në pak minuta duke marrë një 3 pikësh me vlerë në luftën për mbijetesë. Burreli-Besëlidhja ishte një takim i luftuar por nuk u shënuar asnjë gol duke u mbyllur në rrjeta të paprekura 0-0. Në Pukë vendasit e Tërbunit morën një barazim 1-1 përballë Turbinës së Cërrikut. Pukjanët ishin pranë fitores sepse Rezi shënoi i pari për ta në të 21-tën, por Ahanou i mohoi 3 pikëshin. Luzi mori një triumf të rëndësishëm në Berat përballë Tomorit. Kavajasve u mjaftoi një gol i Cahanit në të 26-tën.

BURRELI – BESËLIDHJA 0-0

Formacionet zyrtare:

Burreli: Birja, Hasa, Dedgjonaj, Kastrati, Ferruku, Stana, Kurbneshi, Silva, Koleci, Oliviera, Osikel.

Besëlidhja: Kodra, Jaku, Gjikollaj, Hapaj Freire, Nunes, Oliviera, Marku, Shehu, Bruka, Dibra.

LUSHNJA – BESA 2-1 (Nuri 75', 84'/ Radovani 71')

Formacionet zyrtare:

Lushnja: Kaloshi, Culaj, Ruco, Isufi, Levendi, Pepa, Samake, hajderaj, Balla, Kananaj, Magani.

Besa: Abdullau, Perja, Kapo, Reci, Osma, Bali, Veriu, Ntephe, Dalipi, Kuka, Lila.

TËRBUNI – TURBINA 1-1 (Rezi 20'/ 62')

Formacionet zyrtare:

Tërbuni: Vata, Ruqi, Metani, Peqini, Rezi, Hysa, Dosseh, Tafili, Saliaj, Baholli, Mbaba.

Turbina: Rroku, Musaj, Daci, Zaimi, Zani, Murrja, Neziri, Yusuf, Ahanonu, Gonzales, Cema.

TOMORI – LUZI 0-1 (Cahan 26')

Formacionet zyrtare:

Tomori: Boye, Kasmollari, Hida, Fejza, Ëahab, Ismailaj, Solomon, Shaqe, Caco, Dushkaj, Emini

Luzi: Mati, Xhika, Ramazani, Gjinaj, treni, Dushaj, Cahani, Hoxha, Tabaku, Hima, Zeqiraj

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga