Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Valbona e Pogradeci bëjnë për “spital” kundërshtarët, Elbasani fiton me Labërinë. 28 gola në 7 ndeshjet e sotme (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Valbona e Pogradeci bëjnë për

Janë mbyllur ditën e sotme ndeshjet e javës së 10-të në Kategorinë e Dytë. Valbona dhe Ada ishin të vetmet nga Grupi A dhe vendasit fituan me rezultatin e thellë 5-0.

Të gjitha ndeshjet e tjera ishin në Grupin B ku Pogradeci bëri për “spital” Tepelenën duke i shënuar plot 9 herë ndërsa Elbasani fitoi një përballje direkte me Labërinë 1-0.

Maliqi dhe Shkumbini përfundoi me fitoren e peqinasve 2-3 ndërsa delvina fitoi pastër 2-0 me Albpetrol. Luftëtari u mposht 4-1 nga Devolli dhe Butrinti mori një fitore minimale me Memaliajn.

REZULTATET:

GRUPI A

Valbona 5-0 Ada

GRUPI B

Pogradeci 9-0 Tepelena

Elbasani 1-0 Labëria

Maliqi 2-3 Shkumbini

Delvina 2-0 Albpetrol

Butrinti 1-0 Memaliaj

Devolli 4-1 Luftëtari

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga