Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Pogradeci nuk fal, fitore me “poker” për Shkumbinin, Tërbunin dhe Butrintin (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Pogradeci nuk fal, fitore me “poker” për

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e ditës së sotme në Kategorinë e Dytë. 12 skuadrat kanë sfiduar njëra-tjetrën për 3 pikët e javës së 14-të të kampionatit.

Pas 90-të minutave janë shënuar 23 gola në 6 takime. Butrinti ka triumfuar 3-1 ndaj Maliqit. Golat për vendasit janë shënuar nga Ohun, i cili shënoi dopietë dhe Kolonja, ndërsa për miqtë gjeti golin Chinedu Stephen.

Pogradeci ka triumfuar 1-0 ndaj Orikut. Vendimtar në këtë sfidë ishte goli i Shkulaku. Ka fituar në transfertë Turbina, e cila mposhtui 3-2 Devollin.

Edhe Delvina ka siguruar 3 pikët ditën e sotme, pasi mposhti 2-1 Këlcyrën. 4-1 ka fituar Shkumbini ndaj Labërisë, ndërsa 4-0 ka fituar Tërbuni ndaj Albanëve.

Ndeshjet:

BUTRINTI  –  MALIQI 4 - 1 (Onus 10', 62' Kolonja 50', 90'/ Chinedu Stephen 44')

POGRADECI – ORIKU 1 - 0 (Shkulaku 74')

DEVOLLI – TURBINA 2 - 3  (Kame 50', Godday 63'/ Alillari 22, 45', Gjoka 81')

DELVINA – KËLCYRA 2 - 1 (Musta 28', 52'/ Hasa 33')

LABËRIA – SHKUMBINI 1 - 4 (Kacanolli 18'/ Da Silva 40', Leao 43', Mici 56', Nayara 66')

ALBANËT – TËRBUNI 0 - 4 (Vecaj 31', Tabaku81, Kacubela 87', Troshani 88')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga