Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Luftëtari merr kreun pas ndalesës së Pogradecit dhe Labërisë, Tërbuni fiton në Grupin A (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Luftëtari merr kreun pas ndalesës së

Kategoria e Dytë rinisi ditën e sotme me 6 ndeshje në orën 13:30. Murlani – Tërbuni ishte sfida e vetme e Grupit A e cila përfundoi me fitoren minimale të pukjanëve.

Në Grupin B, rezultatet sollën disa ndryshime në renditje. Luftëtari mposhti Shkumbinin dhe merr kreun e renditjes pas barazimit pa gola të Labërisë dhe Pogradecit.

Pa gola përfundoi edhe ndeshje Delvina – Oriku ndërsa Devolli dhe Turbina mposhtën në shtëpi Maliqin dhe Këlcyrën.

Rezultatet dhe golashënuesit:

GRUPI A

Murlani 0-1 Tërbuni (Gjini 22’)

GRUPI B

Luftëtari 0-0 Pogradeci

Delvina 0-0 Oriku

Devolli 3-2 Maliqi (Godday 11’, Kame 39’, Rodriguez 90’ / Pero 38’, Demollari 76’)

Luftëtari 1-0 Shkumbini (Culli 84’)

Turbina 3-1 Këlcyra (Gjoka 9’, Hysa 45’, Karaj 90’ / Teka 71’)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga