Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Jo vetëm Shqipëria sytë dhe nga Polonia, Belgjika dhe Portugalia gjithashtu zbresin në fushë sonte (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT

Luhen ndeshjet e radhës për kualifikueset e EURO 2024. Në fushën e lojës nuk do të zbres vetëm Shqipëria e cila luan me Ishujt Faroe. Në të njëjtën kohë luajnë edhe rivalët e grupit, Polonia ndaj Moldavisë.

Ndër të tjera këtyre takimeve u shtohet edhe Blegjika e cila i beson sërish Lukakut në majën e sulmit edhe shirtin e kapitenit. Ndërsa Portugalia i beson 2shes Ronaldo-Leao.

Më poshtë njihuni me formacionet zyrtare:

[caption id="attachment_697525" align="alignnone" width="328"]Estoni-Belgjik Estoni-Belgjike[/caption]

[caption id="attachment_697526" align="alignnone" width="402"]Moldavi-Poloni Moldavi-Poloni[/caption]

[caption id="attachment_697527" align="alignnone" width="325"]Island-Portugali Island-Portugali[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga