Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Italia mban “frymën”, Juventus-Inter premton spektakël dhe emocione në gjysmëfinalen e Kupës

Shkruar nga NEWSPORT
Italia mban “frymën”, Juventus-Inter premton spektakël dhe

Mbrëmja e sotme do të jetë spektakolare në Itali. Juventusi dhe Interi vihen përballë në gjysmëfinalen e Kupës që do të luhet duke nisur që nga ora 21:00 në “Allianz Stadium”.

Një sfidë që premton spektaklë dhe emocione të forta, ku të dyja ekipet dynojnë fitoren për të kapur finalen. Bardhezinjtë vijnë në këtë përballje të karikuar si rrallëherë, ku në 9 ndeshjet e fundit kanë regjistruar 8 fitore dhe vetëm një humbje, janë 5 sukseset radhazi ndërkohë që në dy të fundit, mundën pikërisht Interin në kampionat me golin e firmosur nga Kostic, ndërsa më pas mposhtën edhe Veronën.

Nga ana tjetër, Simone Inzaghi prezantohet në “Allianz Stadium” në mënyrën më të keqe të mundshme, Interi vjen në këtë sfidë pas 3 disfatave radhazi në kampionat, teksa ka shijuar vetëm një herë suksesin në 5 ndeshjet e fundit, në fitoren 2-0 ndaj Lecces.

Formacionet e mundshme:

Juventus: Szczesny; Danilo, Bremer, Gatti; De Sciglio, Miretti, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di Maria; Vlahovic

Inter: Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Mkhitaryan, Gosens; Martinez, Dzeko

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga