Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

I gjithë grupi i gatshëm, por Telushi shqetëson, Colella me sytë nga rotacioni

Shkruar nga NEWSPORT
I gjithë grupi i gatshëm, por Telushi shqetëson, Colella me

Në stërvitjen e fundit të Partizanit të gjithë lojtarët ishin në dispozicion. Të besuarit e Colellës kanë vijuar përgatitjet për çerekfinalen e dytë me Vllazninë. Tekniku italian theksoi para pak ditësh se disa lojtarë ishin të lodhur.

Kjo do të thotë se ndeshjen e nesërme me shkodranët Colella mund të bëjë rotacion në formacion. Këtë ai e bëri edhe ndeshjen e parë çerekfinale në Shkodër ku Partizani u mund 3-1.

Por lodhja e lojtarëve mbetet problem dhe ai do detyrohet të bëjë disa ndërrime në 11-shen titullare. Përmbysja e rezultatit duket e vështirë por nuk shihet nga kampi i të kuqve si i pamundur.

I gjithë grupi është në dispozicion por Bruno Telushi ka shqetësuar pak stafin pasi ka shfaqur një dëmtim të lehtë muskulor. Kjo është diçka e zakonshme megjithatë vë në rrezik sfidën e nesërme. Ditën e sotme do të përcaktohet nëse ai do të jetë nesër me ekipin apo mund ta nis edhe ai nga stoli.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga