Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

I dhuroi fitoren Frosinones, lojtari shqiptar në formacionin e javës në Serie A

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e djeshme kanë përfunduar ndeshjet e javës së 11-të të Serie A. Sfida mes Frosinones dhe Empolit ishte spektakolare, teksa dy shqiptarë do t’i jepnin fitoren skuadrës verdheblu.

Marvin Çuni dhe Arijon Ibrahimovic do të ishin protagonist me gola dhe asist. Pikërisht 17-vjeçari nga Prizereni dhuroi asist dhe shënoi golin e parë në Serie A. Për paraqitjen e tij fantastike ka ardhur edhe shpërblimi.

Për 17-vjeçarin kjo është hera e parë që përfshihet në formacionin e javës në Serie A në ndeshjen e tij të parë si titullar, teksa është vlerësuar me notën 8.3 nga Soffascore.

[caption id="attachment_711725" align="alignnone" width="386"]Ibrahimovic ne formacionin e javes ne Serie A Ibrahimovic ne formacionin e javes ne Serie A[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga