Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Hirushja” e Kategorisë së Parë, Luzi 2008 “kërcënon” kundërshtarët: Në fushë vetëm për fitore, objektiv është zona Play-Off

Shkruar nga NEWSPORT

Vijnë si debutues në Kategorinë e Parë por Luzi ka befasuar të gjithë teksa është padyshim surpriza e kampionatit. Në 14 ndeshjet e para ekipi ka marrë plot 18 pikë dhe gjenden në vendin e shtatë, 2 pikë më pak se Tërbuni e Besa më sipër të cilët bëjnë pjesë në zonën e Play-Off.

Sfida e ardhshme është në transfertë ndaj Orikumit dhe skuadr adëshiron të rikthehet te fitoret pas katër ndeshjeve ku kanë marrë vetëm 2 pikë. Në rrjetin e tyre social, klubi “betohet” se do të futet në fushë vetëm ëpr fitore dhe objektivi i klubit është futja në zonën Play-Off.

“Të shtunën do të përballemi me Orikumin në një ndeshje shumë të vështirë por ekipi do të zbresë në fushë vetëm për t’u rikthyer te fitorja duke vazhduar kështu drejt objektivit që është “Play-Off”. Forca Luzi!”-shkruan klubi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga