Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Gjermani – Ukrainë, ja ndërhyrja më e mirë e “Euro2016”

Shkruar nga NEWSPORT
Gjermani – Ukrainë, ja ndërhyrja më e mirë e

Ritëm, nivel i lartë futbolli, emocione të papërshkrueshme dhuroi sfida mes Gjermanisë dhe Ukrainës mbrëmjen e 12 qershorit. Dy gola spektakolarë nga “Pancerat” dhe dy pritje po aq spektakolare nga Boateng, i cili shpëtoi portën e skuadrës së tij nga dy gola mëse të sigurt. Largon sferën kur shkon në vijën fatale, ku në minutën e 35 ai bën një ndërhyrje për tu mbajtur mend gjatë në memorien e atyre që e panë këtë sfidë, bën finte në momentin final dhe largon topin që po kalonte vijën fatale. Fjalët ndoshta janë të tepërta, më mirë shihni videon:

Amazing Save From Jerome Boateng HD - Germany 1... by hdmanga7

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga