Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Gati për “Pogba Show”, Allegri zgjedh 11-shen titullare në derbi (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Gati për “Pogba Show”, Allegri zgjedh 11-shen titullare në

Juventus do të përballet me Torinon sonte në orën 20:45 në Allianz Stadium për javën e 24-t të Serie A. Bardhezinjtë nuk kanë kohë për të humbur dhe duan fitore pas fitore për të rikuperuar 15 pikët e zbritura nga komisioni për të kapur sërish zonën europiane.

Ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare ndërsa vëmendjen kryesore e merr Paul Pogba i cili është rikthyer me ekipin dhe sot e nis nga stoli ku pritet të marrë minuta në pjesën e dytë. Edhe ylli tjetër i ekipit, Chiesa e nis nga stoli ndërsa bomberi Vlahovic kthehet si titullar.

Formacionet Zyrtare:

Juventus (3-5-1-1) - Szczesny; Danilo, Bremer, Alex Sandro; Cuadrado, Fagioli, Barrenechea, Rabiot, Kostic; Di Maria; Vlahovic. Trajner: Massimiliano Allegri.

Torino (3-4-2-1) - Milinkovic-Savic; Djidji, Schuurs, Buongiorno; Singo, Linetty, Ilic, Rodriguez; Miranchuk, Karamoh; Sanabria. Trajner: Ivan Juric.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga