Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FSHF ‘hap thesin’, premio e çmendur për kualifikimin në Euro 2024

Shkruar nga NEWSPORT
FSHF ‘hap thesin’, premio e çmendur për kualifikimin

Kombëtarja shqiptare është ‘me të dyja këmbët’ në Europian, siç tha presidenti Armand Duka në intervistë pas ndeshjes me Çekinë. Na duhen vetëm 2 pikë në 2 ndeshjet e fundit për të mbyllur matematikisht çdo llogari dhe për të realziuar ëndrrën e madhe për kualifikim.

Fitorja spektakolare ndaj Çekisë ishe kulmi i emocioneve kuqezi me yjet e Kombëtares që shpartalluan me rezultatin 3-0 rivalët çek. Lojtarët janë kthyer në heronj e idhuj për të gjithë ndërsa FSHF ka menduar sesi të shpërblejë mundin e tyre që lumturoi çdo shqiptar anembanë botës.

Një premio e majme prej 4.5 milionë eurosh është akorduar nga qeveria e futbollit shqiptar për t’ju shpërndarë lojtarëve dhe stafit teknik. Skuadra do të përfitojë 3.5 milionë ndërsa Sylvinho dhe ndihmësit e tij, 1 milionë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga