Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Fotolajm / Tifozët ironizojnë Lionel Messin

Shkruar nga NEWSPORT

Lionel Messi nuk ka mundur që të fitojë asnjë trofe të madh me Argjentinën, as Copa America dhe as Kupën e Botës, pasi në të dy rastet ka dalë në finale dhe e ka humbur përballë Kilit këtë vit dhe Gjermanisë dy vite më parë. Si kapiten i Argjentinës, Mesi është totalisht i dështuar, përkundër asaj që ka shfaqur në radhët e Barcelonës, ku ka fituar pothuajsë të gjithë trofetë e mundshëm, përveç Europa League.

Por, në lojërat që luhen në “Play Station” dhe në “X-Box”, po të marrësh Messin në skuadër e ke të padiskutuar trofeun. Kjo u ka rënë në mendje dhe disa tifozëve, të cilët kanë publikuar një foto në internet ku shfaqet Messi me trofe në dorë: “Ju e dini, është FIFA... kur kjo ndodh”, shkruhet në foton e shkëputur nga një lojë që luhet në “Play Station”.

[caption id="attachment_10645" align="aligncenter" width="960"]mesironiku Foto e ironisë së tifozëve me Messin[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga