Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Tifozët korçarë godasin me gurë autobusin e ekipit të Tiranës

Shkruar nga NEWSPORT

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur pas ndeshjes që Tirana luajti përballë Skënderbeut në Korçë. Autobusi i klubit të Tiranës u sulmua nga tifozët korçarë.

Këta të fundit kanë goditur autobusin e ekipit bardheblu me gurë madje kanë thyer disa xhama. Në fotot e siguruara nga “Newsport.al” shihen dhe dëmtimet që ka marrë autobusi.

Përveç dëmeve material nuk ka asnjë futbollist të lënduar, pasi në momentin e incidentit këta të fundit nuk ka qenë të pranishëm në vendngjarje.

[caption id="attachment_711584" align="alignnone" width="969"]Pamje nga autobusi pas sulmit nga tifozët e Skënderbeut Pamje nga autobusi pas sulmit nga tifozët e Skënderbeut[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga