Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

FOTO/ Tifozët italian në protestë: Bojkoto Katar 2022

Shkruar nga NEWSPORT

Botërori i Katar 2022 ka nisur numërimin mbrapsh, pasi vetmë  8 ditë na ndajnë nga starti i Kupës së Botës. Një botëror që është kontestuar në masë nga shumë ekipe dhe tifozeri, për shkak të të drejtave të njeriut në Katar.

Të fundit që kanë reaguar për këtë gjë janë tifozët italian të ekipit të Bolognas. Në ndeshjen e mbrëmjes së sotem ndaj Sassuolos e cila u mbyll me shifrat 3-0, sektori i ultrasve ka shpalosur banderolën me mbishkrimin: “Kontrollini biznesin në futboll, Bojkoto Katar 2022”. Kujtojmë që Italia nuk është kualifikuar për këtë edicion të Kupës së Botës.

FOTO:   

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga