Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ “Besa një familje e madhe”, fitorja me 5 gola kthen festën në Kavajë

Shkruar nga NEWSPORT

Besa u rikthye te fitorja pas 3 ndeshjeve ku kishin marrë vetëm 1 pikë teksa mposhtën Turbinën 5-1 në Kavajë dhe mbetet në zonën Play-Off duke garuar për një vend në elitën e futbollit shqiptar. Fitorja ka ngritur moralin dhe ka kthyer atmosferën pozitive.

Ekipi është mbledhur ditën e sotme teksa ka drekuar i gjithë grupi sëbashku ku festojnë edhe ditëlindjen e lojtarit të ekipit, Aleks Dhajri i cili mbush 21 vjeç.

Nën drejtimin e trajnerit Gugash Magani, ekipi kavajas do të provojë të garojë deri në fund për të qendruar në zonën Play-Off ku më pas të provojnë shanset e tyre për një vend në Superiore. Ndeshja e rradhës për ta është në transfertë në derbin kundër Luzit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga