Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FORMACIONET ZYRTARE/ Shqipëria me ndryshime të shumta, Edy Reja ndryshon skemën

Shkruar nga NEWSPORT

Izraeli dhe Shqipëria janë gati për të zbritur në fushën e blertë për përballjen e tyre të dytë në Nations League. Takimi tepër i rëndësishëm për vazhdimësinë e kuqezinjve pasi aktualisht ndodhen në vendin e 3-të me 1 pikë. Ndeshja që do të startojë në orën 20:45, në Tel Aviv.

Edoardo Reja ka hedhur në fushë të besuarit e tij për këtë takim pasi kërkohen vetëm 3 pikët. Në krahun tjetër dhe tekniku izraelitas Hazan Alon mes mungesash në repartin e sulmit u ka besuar më të mirëve që ka në dispozicion pasi dhe një barazim do të ishte i mjaftueshëm për vendasit.

Formacionet zyrtare: 

SHQIPËRI: Strakosha, Hysaj-Ajeti-Ismajli-Balliu, Abrashi-Gjasula-Laçi, Asllani-Cikalleshi-Broja

Trajneri: Edoardo Reja

Izrael: Glazer, Dasa-Miguel-Goldberg-Leidner, Kanichowsky-Lavi-Karzev, Haziza- Wissman-Adaba

Trajner: Hazan Alon

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga