Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Formacionet/ Tirana për ‘misionin e pamundur’, Orges Shehi zgjedh 11-shen përballë Besiktasit

Shkruar nga NEWSPORT

Tirana do të sfidojë Besiktasin në transfertë ditën e sotme në orën 20:00 në Vodafone Arena për të zhvilluar ndeshjen e parë të raundit të dytë në Conference League. Bardheblutë vijnë në këtë ndeshje me moralin e ngritur pas kualifikimit ndaj Dinamo Batumit.

Megjithatë, janë të vetëdijshëm se përballë kanë një gjigant europian si Besiktas, të cilët kanë një buxhet dhjetra herë më të lartë. Por, kjo nuk do të thotë se ndeshja ka përfunduar pa filluar ende pasi loja fillon 0-0 dhe me 11 lojtarë për çdo skuadër.

Trajneri Orges Shehi ka përzgjedhur 11-shen titullare për këtë sfidë dhe nuk bëm asnjë ndryshim nga ndeshja e fundit me Batumin.

[caption id="attachment_701694" align="alignnone" width="611"]Formacionet Besiktas - Tirana, ©Uefa.com Formacionet Besiktas - Tirana, ©Uefa.com[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga