Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

FORMACIONET/ Struga kërkon kualifikimin historik, Duro u beson titullarëve të ndeshjes së parë

Shkruar nga NEWSPORT

Struga do të presë në shtëpi Zalgiris ditën e sotme në orën 17:00 për të zhvilluar ndeshjen e kthimit në kuadër të raundit të parë të kualifikueseve të Conference League. Sfida e parë u mbyll në barazim pa gola dhe sot, ekipi i Shpëtim Duros do të synojë kualifkimin historik teksa do të kenë në mbështetje edhe tifozërinë e tyre.

Trajneri i njohur ka përzgjedhur edhe formacionin titullar dhe u ka besuar kualifikimin skuadrës që e nisi nga e para sfidën në Lituani. Asnjë ndryshim me 11-shen e njëjtë kun ë portë është gardiani Kjosevski ndërsa treshja e mbrojtjes përbëhet nga Neziri, Radic dhe Krivanjeva.

Në mesfushë janë Maliqi dhe Zguro nga krahët ndërsa dyshja e qendrës, Bojku dhe Shabani. Treshja e sulmit do të përbëhet nga Radeski, Ibraimi dhe Mazrekaj.

[caption id="attachment_700852" align="alignnone" width="720"]Formacionet Struga - Zalgiris, ©Flashscore.com Formacionet Struga - Zalgiris, ©Flashscore.com[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga