Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Fitorja në derbi i hap “oreksin” Partizanit, demat hidhen në sulm për lojtarin e kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja në derbi i hap “oreksin” Partizanit, demat hidhen

Partizani arriti të merrte një fitore mjaft të rëndësishme në derbi ndaj Tiranës, me sfidën që u mbyll 1-0 në favor të demave, ku Xhuliano Skuka do të ishte vendimtar për të kuqtë. Një triumph që shikon djemtë e Giovanni Colellës të jenë kampionë dimri, ndërsa kryesojmë me 29 pikë pas 15 javësh, plot 4 pikë mbi rivalin e tyre të kryeqytetit, Tiranën.

Duket se fitorja ndaj tyre në “Air Albania” ka hapur “oreksin” e demave, me drejtuesit që kanë menduar të bëjnë goditjen big gjatë merkatos së janarit, ndërsa janë hedhur në sulm për sulmuesin e kombëtares shqiptare.

Për të rivalizuar Xhuliano Skukës, drejtuesit e kuq i kan ëbërë ofertë zyrtare Eroz Grezdës, i cili pritet të mbyllë kontratën e tij me skuadrën turke të Manisas.  Mungesa e hapsirave dhe minutave ka bërë që lojtari gjakovar të mendojë largimin, me Partizanin që dëshiron të përfitojë nga situata për të bërë të tyrin sulmuesin e kombëtares. “Abissnet Superiore” mund të rezultojë një opsion shumë i mirë që Grezda të “ringjallet” për të tentuar më pas edhe një kalim në një kampionat tjetër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga