Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Fitoi "luftën" me FSHP, Erkand Qerimaj: E drejta u vendos, zyrtarisht në listën e Kupës së Botës

Shkruar nga NEWSPORT

Një “luftë” e madhe ndodhi ditën e djeshme mes peshëngritësit, Erkand Qerimaj dhe Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Qerimaj ngriti akuza të rënda për presidentin e FSHP duke thënë se ky i fundit ka fshehur disa raste me doping madje duke kërkuar dorëheqjen e tij.

Lexo edhe: “Presidenti shëtit familjen me lekët e Federatës”, Erkand Qerimaj vazhdon akuzat: Nuk më regjistruan për Kupën e Botës

Por ai nuk u ndal me aq pasi u shpreh i revoltuar se nuk ishte regjistruar në Kupën e Botës që do të zhvillohet në Tailandë, që më pas të kualifikohej për lojërat Olimpike të Parisit. Por mesa duket kjo e fundit është zgjidhur, gjë të cilën e konfirmon edhe vetë Erkand Qerimaj.

“E Drejta u vendos! Zyrtarisht ne listen per Kupen e Botes Tailande ne peshen ku e kisha kerkuar qe ne janar per Kualifikim ne  Lojrat Olimpike... Gati per te dhene me te miren”, shkruan Erkand Qerimaj.

[caption id="attachment_725008" align="alignnone" width="667"]Postimi i Erkand Qerimajt Postimi i Erkand Qerimajt[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga