Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Thirrje të turpshme kundër Kosovës, tifozët serbë marshojnë drejt stadiumit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Thirrje të turpshme kundër Kosovës, tifozët
 

Tifozët serbë kanë marshuar drejt stadiumit ku Serbia do të përballet me Anglinë. Ndeshja do të jetë e para e vlefshme për të dyja përfaqësueset në kuadër të grupit C.

Thirrje të turpshme kundër Kosovës kanë shoqëruar gjithë marshimin. Po ashtu incidentet nuk kanë munguar mes të dyja tifozërive, ndërsa të përfshirë kanë qenë dhe shqiptarë.

Më parë UEFA kishte paralajmëruar policinë gjermane, pasi të si anglezët dhe serbët njihen për trazirat që shkaktojnë. Po ashtu marrëdhëniet mes tyre nuk janë aspak të mira. 

Takimi nis prej orës 21:00 në Veltins-Arena. Në grupin C ndodhen dhe Sllovenia me Danimarkën. 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga