Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Futbollisti hungarez bie pa ndjenja pas dëmtimit horror, transportohet drejt spitalit dhe tifozët shpërthejnë në lot

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Futbollisti hungarez bie pa ndjenja pas dëmtimit horror,
Barnabas Varga

Futbollist hungarez Barnabas Varga ka pësuar një dëmtim horror gjatë ndeshjes Skoci - Hungari. Ishte minuta e 68', kur Hungaria fitoi një goditje dënimi.

Krosimi në zonë pasoi me dëmtimin e Vargas, që ra pa ndjenja. Stafet mjekësore ndërhynë për t'i dhënë ndihmën e shpejtë.

Ky moment u pa dhe për penallti në favor të Skocisë. Episodi që mbajti në ankth të gjithë publikun në stadium dhe jashtë tij zgjati 6 minuta.

Tifozë të shumtë në stadium u përlotën. Në anën tjetër ndeshja rifilloi sërish pas transportimit të Vargas jashtë fushës së blertë.

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga