Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Shqipëria 'sy e veshë' nga Gelsenkirchen, Spanja dhe Italia publikojnë formacionet zyrtare

Shkruar nga NEWSPORT
Shqipëria 'sy e veshë' nga Gelsenkirchen, Spanja dhe Italia
Spanje - Itali

Spanja dhe Italia përballen sonte në orën 21:00 në "Arena AufSchalke" në Gelsenkirchen, sfidë e vlefshme për Grupin B të Euro 2024.

Shqiptarët do të jenë sy e veshë nga kjo ndeshje pasi rezultati përfudimtar ndikon drejtpërdrejtë në gjasat e kualifikimit më tej. Tifozët kuqezi bëjnë tifo për spanjollët të cilët nëse fitojnë sonte sigurojnë matematikisht vendin e parë në grup dhe në sfidën e fundit ndaj nesh, do të kenë impenjim minimal.

3 pikë kanë secila, ndjek Shqipëria e Kroacia me 1, por me 2 ndeshje të luajtura. Skuadrat kanë publikuar edhe formacionet zyrtare:

Shqipëria 'sy e veshë' nga Gelsenkirchen, Spanja dhe Italia
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga