Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Rumania 'turpëron' Ukrainën në 'Allianz Arena', fitore bindëse e dominuar në çdo aspekt

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rumania 'turpëron' Ukrainën në 'Allianz
Rumania

Rumania 3-0 Ukraina
(Stanciu 29', R. Marin 53', Dragus 57')

Euro 2024: Grupet
Grupi E: Ndeshja I
Stadiumi: Allianz Arena 
Arbitër: Nyberg

Rumania arriti një fitore bindëse duke mposhtur Ukrainën me rezultatin e pastër 3-0.

Gola në të dy pjesët me yllin Stanciu që zhbllokoi rezultatin në minutën e 29'. Brenda 5 minutave, 53'-57', Razvan Marin dhe sulmuesi Dragus shënuan 2 herë të tjera për të mbyllur llogaritë. 

3 pikë të arta për rumunët që ndeshjen e rradhës e kanë me Belgjikën favorite, ndërsa Ukraina merr një goditje që redukton shanset për kalimin e grupit.

Formacionet zyrtare:
Rumania (4-1-4-1): Nita; Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu; M. Marin; Man, R. Marin, Stanciu, Coman; Dragus. Trajner: E. Iordanescu
Ukraina (4-2-3-1): Lunin; Konoplia, Zabarnyi, Matviienko, Zinchenko; Shaparenko, Stepanenko, Tsygankov, Sudakov, Mudryk; Dovbyk. Trajner: S. Rebrov

GOLAT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga