Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Befasia e parë në Euro 2024, Belgjika mposhtet nga Sllovakia dhe… VAR

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Befasia e parë në Euro 2024, Belgjika mposhtet nga Sllovakia
Sllovaki - Belgjike

Belgjika 0-1 Sllovakia
(Schranz 7')

Euro 2024: Grupet
Grupi E: Ndeshja I
Stadiumi: Frankfurt Arena

Belgjika u mposht nga Sllovakia duke bërë kështu befasinë e parë në këtë Euro 2024.

Belgët pritej të fitonin si një skuadër që mund të konkurojë për trofe, por sllovakët nuk ishin aspak dakord duke 'mërzitur' një tjetër BIG siç bënë gjatë kualifikueseve.

Një gol i 'falur' në pjesën e parë mjaftoi për 3 pikët, ndërsa Lukakut iu bë makth sistemi VAR i cili i anulloi plot 2 gola bomberit. 

Formacionet zyrtare:

Belgjikë (4-4-2): Casteels; Castagne, Debast, Faes, Carrasco; De Bruyne, Onana, Mangala, Doku; Lukaku, Trossard.
Sllovaki (4-3-3): Dubravka; Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko; Kucka, Lobotka, Duda; Schranz, Bozenik, Haraslin. 

GOLAT

86' Goli i Belgjikës: Lukaku

56' Goli i anulluar i Belgjikës: Lukaku

7' Goli i Sllovakisë: Schranz

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga