Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Lewandowski mungesë e rëndë, publikohen formacionet zyrtare në Poloni – Hollandë

Shkruar nga NEWSPORT
Lewandowski mungesë e rëndë, publikohen formacionet zyrtare
Poloni - Hollande

Polonia dhe Hollanda do të hapin ditën e sotme të Euro 2024 teksa përballen në ndeshjen e parë të Grupit D, në orën 15:00 në Volksparkstadion të Hamburgut.

Në një grup ku bën pjesë edhe Franca, dy skuadrat kërkojnë me çdo kusht fitoren për ta nisur më së miri këtë aventurë. Polakët vijnë me një mungesë shumë të rëndësishme, kapitenin Lewandowski i cili u dëmtua në stërvitje dhe nuk mund të jetë i gatshëm sot.

Nga ana tjetër, tulipanët vijnë me një formacion tipik 4-3-3, plot fantazi e potencë siç janë karakterizuar historikisht si dhe një mbrojtje solide e udhëhequr nga Van Dijk.

Formacionet zyrtare:

Lewandowski mungesë e rëndë, publikohen formacionet zyrtare
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga