Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Kroaci – Shqipëri nuk është sfida e vetme, në fushë zbresin edhe Gjermania dhe Zvicra (SFIDA)

Shkruar nga NEWSPORT
Kroaci – Shqipëri nuk është sfida e vetme, në
Euro 2024

Kroaci – Shqipëria merr vëmendjen e gjithë shqiptarëve, por nuk do të jetë sfida e vetme e kësaj dite. Kështu do të luhen edhe 2 takime mjaft të rëndësishme, ku ekipet e grupit A do të zbresin në fushë për të kërkuar fitoren.

Gjermania do të sfidohet me Hungarinë, takim që do të startojë në orën 18:00. Kjo përballje do të zhvillohet në stadiumin “MHPArena” në Stuttgart.

Mbrëmja do të jetë e gjitha e rezervuar për Skoci – Zvicër, me sfidën që starton në orën 21:00 dhe do të luhet në stadiumin “RheinEnergieStadion” në Cologne.

Si Zvicra ashtu edhe Gjermania kanë fituar takimet e tyre të para dhe sot do të tentojnë një tjetër fitore për të siguruar kalimin në fazën tjetër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga