Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Eriksen udhëheq Danimarkën kundër Sllovenisë, trajnerët përzgjedhin titullarët

Shkruar nga NEWSPORT
Eriksen udhëheq Danimarkën kundër Sllovenisë, trajnerët
 

Sllovenia dhe Danimarka zbresin në fushë prej orës 18:00. Të dyja skuadrat do të kërkojnë pikët e para në MHPArena të Shtutgartit, teksa trajnerët kanë vendosur për formacionet titullare.

Sllovenia rreshtohet me formacionin 4-4-2. Në anën tjetër Danimarka preferon një rreshtim 3-4-3. Është Eriksen te këto të fundit, që do udhëheqë sulmin.

Kujtojmë se kjo ndeshje është e para në grupin C. Në mbrëmje Anglia do të përballet me Serbinë.

Eriksen udhëheq Danimarkën kundër Sllovenisë, trajnerët
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga