Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Euro 2016, Presidenti ukrainas dënon veprimet e tifozëve rusë

Shkruar nga NEWSPORT
Euro 2016, Presidenti ukrainas dënon veprimet e tifozëve rusë

Presidenti Ukrainas, Petro Poroshenko, ka thënë se tifozët rusë, ata që u përleshen në qytetin e Marsejës, gjatë kampionatit Europian , janë "luftëtarë të trajnuar që vrasin". Poroshenko i bëri këto komente për televizionin francez, përpara se të takohet me presidentin e Francës, Francois Hollande. Dy anglezë janë në gjendje kome akoma, pasi janë plagosur rëndë, përpara ndeshjes Angli-Rusi, në Marsejë, në 11 qershor. Tre rusë kanë marrë dënime deri në dy vjet burgim dhe gjashtë anglezë deri në gjashtë muaj, nga gjykata franceze.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga