Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Erzeni siguroi qëndrimin në superiore, Deliallisi: Kam tre javë që nuk flejë gjumë

Shkruar nga NEWSPORT
Erzeni siguroi qëndrimin në superiore, Deliallisi: Kam tre javë

Erzeni arriti të siguronte qëndrimin në elitën e futbollit shqiptarë pasi mposhti Korabin në “Niko Dovana” për 120 minuta. Tashmë ata bëhen ekipi i 10-të që do të jetë pjesë e Superligës. Pas këtij triumfi ka folur edhe trajneri i Erzenit, Deliallisi.

"Nuk e di akoma kam tre javë që nuk e di a kam bërë në total 6 orë gjumë apo jo. I jam mironjohës çunave pasi kanë bërë krenar gjithë qytetin ata janë heronjë. Gjej rastin të falenderoj presidentin Kapllanin per mbeshtjen. Jam super i kënqaur pasi presioni ishte tek ne dhe jam krenar për çunat për atë që dhanë. Ishin momente emocionuese ndeshja skishte fund çdo sekond shikoja oren. I futem në hall të gjitha familjet tona duke ndejur pa gjumë dhe ata bashkë me ne por në fund ia vlejti", ka thënë Deliallisi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga