Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Epoka e re e Kombëtares, De Biasi besimplotë: Shqipëria mund të përfundojë e para në grup

Shkruar nga NEWSPORT
Epoka e re e Kombëtares, De Biasi besimplotë: Shqipëria mund

Gianni De Biasi do të kujtohet gjithmonë për suksesin historik të Kombëtares shqiptare që ai vetë e ndërtoi dhe pavarësisht se ka vite që është larguar, nuk i harron kurrë kuqezinjtë. Në një prononcim të fundit për GazetaBlic Sport, italiani shprehet besimplotë në grupin aktual të lojtarëve dhe mendon se Shqipëria mund të përfundojë e para në grup duke prerë biletën për Euro2024.

“Dukës i kam thënë tashmë se Shqipëria mund të përfundojë e para në këtë grup. Është një skuadër e fortë që ka lojtarë që luajnë në ekipe të nivelit të lartë. Të gjithë e dimë se nuk do të jetë e lehtë, por e përsëris, Shqipëria ka shumë mundësi të mëdha për t’u kualifikuar përsëri në Kampionatin Evropian”, tha De Biasi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga