Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Enea JORGJI zgjidhet gjyqtar i finales së Kupës së Shqipërisë

Shkruar nga NEWSPORT
Enea JORGJI zgjidhet gjyqtar i finales së Kupës së

Enea Jorgji është caktuar gjyqtar kryesor në finalen e Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Egnatias. Kjo sfidë është vendosur të zhvillohet në orën 19:00 dhe pritet me mjaft interes nga gjithë sportdashësit. Sektori i Gjykimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ia ka besuar këtë ndeshje gjyqtarit elbasanas.

Sakaq ndihmës të tij do të jenë Rejdi Avdo dhe Ridigert Çokaj. Ndërkohë dhoma e VAR-it i është besuar Juxhin Xhajës. Eksperienca e tyre në fushën e arbitrimit i ka bërë ata që të jenë të përzgjedhur për këtë finale që do të përcaktojë edhe skuadrën fituese.

Kujtojmë që Enea Jorgji ka qenë gjyqtar kryesor në gjysmëfinalen e dytë mes Egnatias dhe Vllaznisë, ku rrogozhinasit arritën të kualifikoheshin në këtë sfidë të rëndësishme. Pritet të shihet se si do të përfundojë kjo finale, për nga rëndësia, e dyta pas trofeut të titullit kampion të Superligës shqiptare.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga