Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Refik HALILI surprizon lojtarët, 40 mijë euro para Laçit

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Refik HALILI surprizon lojtarët, 40 mijë euro para

Në orën 16:00 në Laç do të luhet sfida mes Laçit dhe Tiranës, takim ku bardheblutë janë të detyruar të fitorjë për të shkuar më afër titullit kampion.

Pas barazimit në derbi, kjo është një tjetër “finale” për kampionët në fuqi dhe ndeshja e sotme vendos shumë mmbi fatet e titullit. Pëër të motivuar lojtarët përballë një transfertë të ëvshtirë si kjo me Laçit ka menduar presidenti Refik Halili..

Kreu i bardhebluve u ka premtuar lojtarëve dhe stafit premio në rast fitoreje të kësaj sfide. “Newsport.al” mëson se shumë do të jetë 40 mijë euro. Një shumë e konsiderueshme që vihet në dispozicion të lojtarëve vetëm nëse këto të fundit arrijnë të largohen nga Laçi me 3 pikët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga