Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Aksi Kamëz – Kukës, zbuloni arbitrat e sfidave në Superiore

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Aksi Kamëz – Kukës, zbuloni arbitrat e sfidave

Kategoria Superiore hap sot javën e 25-të me tre sfida shumë të rëndësishme që mund të përcaktojnë deri diku fatin e skuadrave. Në orën 13:00 do të luhen dy ndeshjet e para ku Kastrioti dhe Kukësi do të presin në shtëpi Teutën dhe Bylisin.

Krutanët e kanë trenin e fundit ndërsa durrsakët me një fitore u hapet rruga për kupat e Europës. E njëjta vlen edhe për Kukësin që me një trepikësh mund të largoj makthet e zonës së kuqe ndërsa për Bylisin, një tjetër ndeshje pa pikë do të ishte goditje e fortë për garën e mbijetesës.

Newsport.al mëson ekskluzivisht ekipet e gjyqtarëve të ciëlt do të vendosin drejtësinë në dy sfidat e para. Në Kukës gjykon Laver Alla ndërsa në Kamëz, Kreshnik Cjapi.

Kukesi-Bylis

Arbiter kryesor: Laver Alla (Lushnje)

Asistent 1: Rejdi Avdo (Tirane)

Asistent 2: Erind Burgu (Fushe-Kruje)

Arbiter i 4: Blerim Ziri (Fushe-Kruje)

VAR: Indrit Myrtja (Shkoder)

AVAR: Nertil Bregasi (Tirane)

Kastrioti-Teuta

Arbiter kryesor: Kreshnik Cjapi (Fier)

Asistent 1: Ilir Tartaraj (Fier)

Asistent 2: Tauland Kasa (Vlore)

Arbiter i 4: Olti Çela (Lushnje)

VAR: Adrian Beqiraj (Tirane)

AVAR: Ani Koçiaj (Tirane)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga