Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Egnatia më produktive në pjesën e parë, golat e rrogozhinasve me dy 'tablo'

Shkruar nga NEWSPORT
Egnatia më produktive në pjesën e parë, golat e

Egnatia po dhuron performanca mjaft të bukura në këtë sezon të Superiores. Ekipi rrogozhinas udhëheq tabelën e renditjes me 27 pikë të grumbulluara pas 13 javësh kampionat.

Të besuarit e Edlir Tetovës deri më tani kanë pësuar 12 gola, teksa u kanë shënuar kundërshtarëve 24 herë. Por rrogozhinasit duket se e kanë më të lehtë të shënojnë në pjesën e parë se në atë të dytën.

Në 13 ndeshje të zhvilluara këtë sezon, Egnatia ka shënuar 14 gola në pjesën e parë dhe 10 gola në pjesën e dytë. ‘Djemtë’ e Edlir Tetovës duket se e nisin ndeshjen me pasion për të shënuar, teksa në pjesën e dytë 'fikin' motorët duke shënuar më pak.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga