Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E riktheu SKËNDERBEU pas dy vitesh, braziliani jo i gatshëm të luajë me korçarët

Shkruar nga NEWSPORT
E riktheu SKËNDERBEU pas dy vitesh, braziliani jo i gatshëm të

Edhe pse u konfirmuar ditë më parë si futbollisti më i ri i Skënderbeut, mesfushori brazilian Esquerdinha rrezikon seriozisht të mos luajë me bardhekuqtë. Kjo për faktin se ai nuk ka prezantuar dokumentacionin e tij te Skënderbeu për t'u federuar. Operacioni për rikthimin e tij në Shqipëri ka zgjatur më shumë se ç'duhet pasi Skënderbeu u detyrua nga pala braziliane të shpenzonte para për blerjen e tij. Situata ndërlikohet akoma më tepër për shkak të diferencës kohore midis Shqipërisë dhe Brazilit. Nëse operacioni dështon, brazilian qëndron atdhe dhe i duhet të presë merkaton e janarit për t'u formalizuar si futbollist i Skënderbeut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga