Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E PABESUESHME/ 3 ndeshje në krye të Kukësit, Emiljano Çela jep dorëheqjen

Shkruar nga NEWSPORT
E PABESUESHME/ 3 ndeshje në krye të Kukësit, Emiljano Çela
Një lajm i papritur vjen nga skuadra e Kukësit mengjesin e ditës së sotme. Emiliano Çela nuk do të jetë më trajner i verilindorëve. Timonieri i Kukësit ka dhënë dorëheqjen, që e cila është pranuar nga klubi, me palët që ndajnë kështu rrugët mes tyre. Kujtojmë se Çela u zyrtarizu në krye të verilindorëve më 31 janar, ndërsa drejtoi skuadrën në 3 sfida, ku nuk ia doli të siguronte asnjë pikë.  U mposht në debutim 3-2 nga Tirana, më pas 1-0 nga Skënderbeu dhe së fundmi nga Teuta po 1-0. “Njoftim: Emiljano Çela ka dhënë dorëheqjen nga ekipi! Mbas një bashkëbisedimi me stafin drejtues, dorëheqja iu pranua. E falenderojmë Emiljano Celën dhe i urojmë shumë suksese në karrierën e tij”, ka shkruar klubi i Kukësit. Aktualisht pas 24 javësh Kukësi mban vendin e fundit në tabelën e klasifikimi me 19 pikë, 5 pikë larg zonës "Play - Out".
 
View this post on Instagram
 

A post shared by FK Kukësi (@fkkukesialbania)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga