Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E KRYER/ Milani bën goditjen e parë, akord total me sulmuesin e Bundesligas

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Milani bën goditjen e parë, akord total me sulmuesin e

Milani është duke menduar për sezonin e ardhshëm pasi ky sezon nuk mund të quhet më i miri. Një vit më parë ata u shpallën kampionë të Italisë dhe këtë sezon e shikojnë veten në vendin e 5-të, vend që të çon vetëm në Europa League. Përpos kësaj ata humbën edhe ndeshjen e parë të gjysmëfinaleve ndaj Interit me rezultatin 0-2 duke e bërë thuaj se të pamundur kalimin në finale.

Tashmë ky sezon mund të quhet një dështim dhe në Milano i kanë hedhur sytë nga e ardhmja. Djalli është vënë në lëvizje për merkaton e verës ku ka bërë edhe goditjen e parë. Bëhet fjalë për sulmuesin e Eintracht Frankfurt, Diachi Kamba.

Sulmuesi nga Japonia do të transferohet në Itali me parametra zero pasi i skadon kontrata me 30 qershor të këtij viti me klubin gjerman. Sipas asaj që raporton “CalcioMercato”, Milan ka arritur akordin verbal me futbollistin për një kontratë 5-vjecare me page neto 3M ne sezon. Kamba ka zhivlluar 30 ndeshje në BundesLigë këtë sezon ku ka arritur të shënoj 8 gola dhe ka dhurar 8 asist. 26-vjeçari pritet të jetë zëvëndësuesi i Olivier Giorud për sezonin e ardhshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga