Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E KONFIRMUAR/ Në ankth për gjendjen e MESSIT dhe MBAPPE, PSG publikon listën përballë Bayernit

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e nesërme rikthehet më në fund Champions League. Një mungesë shumë e gjatë pas pauzës së Botërorit e cila nuk kishte ndodhur kurrë më parë. Dy sfidat e para janë Milan – Tottenham dhe PSG – Bayern, dy supersfida ku spektakli është i garantuar. Te parizienët, lajm i javëve të fundit ka qenë dyshja e finales së Botërorit, Messi dhe Mbappe.

Sulmuesi francez ishte mungesa e sigurtë por sefundmi ka shokuar te gjithe me nje rikthim ne kohe rekord kjo konfirmohet nga lista e publikuar nga PSG për ndeshjen e nesërme. Mirëpo, kampionët e Francës u trembën edhe nga dëmtimi i lehtë i Messit në stërvitje. Argjentinasi rrezikonte sfidën e nesërme por ia ka dalë të rikuperohet në kohë dhe do të jetë i gatshëm nesër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga