Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dueli me Vllazninë, kartonët “sakatojnë” Dinamon

Shkruar nga NEWSPORT
Dueli me Vllazninë, kartonët “sakatojnë” Dinamon

Dinamo do të presë Vllazninë për të zhvilluar mes tyre sfidën e javës së 7-të të Superiores. Ky takim do të luhet ditën e nesërme në “Elbasan Arena” duke nisur që nga ora 18:00. Një duel mjaft interesant me “Blutë” që duan fitoren e dytë rresht në kampionat.

Për “Nëndetësen” nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi përveçse përballë ka një ekip si Vllaznisë, i duhet të bëjë llogaritë pa disa prej titullarëve. Dy mungesa mjaft të rëndësishme për Luigi Di Biagion, të dyja për shkak kartonësh.

Behiratche u ndëshkua me karton të kuq në duelin me Laçin dhe ndaj shkodranëve nuk do të mund të japë konteributin e tij në repartin e mbrojtjes. Ndërkpohë Indrit Prodani është futbollisti tjetër që mungon, me këtë të fundit që ka plotësuar nurmrin 4 të kartonëve të verdhë. Tekniku italian duhet të gjejë zëvendësuesit e tyre në sfidën me kuqeblutë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga