Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dueli me VALBONËN, DALIPI me 4 mungesa të sigurta

Shkruar nga NEWSPORT
Dueli me VALBONËN, DALIPI me 4 mungesa të sigurta

Lushnja do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit ndaj Valbonës ditën esotme, teksa në “Elbasan Arena” , ora 16:00 do të diskutohet për qëndrimin në Kategorinë e Parë.

Skuadra e Klevis Dalipit kërkon fitoren me patjetër. Por 4 lojtarë ndodhen në infermieri duke qenë mungesa të rëndësishme ndaj Valbonës. Bëhet fjalë për Doksanin, Alushin, Haxhiu dhe Isufi vazhdojnë të jenë të dëmtuar dhe nuk do të mund të japin kontributin e tyre ditën e nesërme. Kjo bën me “dhimbje kokë” Dalipin që nuk do të mund të llogaritë shërbimet e tyre.

Përpos mungesave në Lushnje nuk duan asnjë rezultat tjetër veç fitores dhe ndaj Valbonës duhet të luajnë “all-in” pasi është ndeshja e vetme që iu siguron qëndrimin në Kategorinë e Parë për sezonin e ardhshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga