Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Drejtuesit bëjnë luftë por në fund vetëm një del kampion”, Duka për situatën në Superiore: Duhet të jemi të emancipuar, rezultati kërkohet në fushën e lojës

Shkruar nga NEWSPORT
“Drejtuesit bëjnë luftë por në fund vetëm

Presidenti i FSHF-s, Armand Duka, foli për Supersport rreth situatës së nxehtë në Superiore ku tensionet kanë kapur kulmin me çështjen e arbitrave dhe Kastriotit ku akuzat janë të rënda, si për manipulim ndeshje por edhe për kërcënim me jetë ndaj gjyqtarit Juxhin Xhaja.

“Drejtuesit e përjetojnë lojën më shumë si luftë, por në fund të fundit, një do të dalë kampion, dy do të bien nga Kategoria dhe një do të shkojë në Play Out. Duhet të bëjmë maksimumin për të fituar një lojë, por duhet të jemi të përgatitur dhe të emancipuar për të përballur dhe përjetuar mirë si fitore, ashtu edhe humbjen. Pas një kampionati, vjen një tjetër dhe duhet të përgatitesh për atë. Duhet të kërkohet rezultati vetëm në fushën e lojës.”- u shpreh Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga