Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Donnarumma del jashtë planeve, PSG-ja kërkon gardianin e Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
Donnarumma del jashtë planeve, PSG-ja kërkon gardianin e Serie A

Gianluigi Donnarumma është padiskutim një nga portierët më të mirë, por paraqitjet e italianit në ndeshjet e fundit me PSG-në kanë qenë zhgënjyese.  Drejtuesit janë mjaft të irrituar me këtë fakt dhe tashmë duket se kanë nisur punën për të gjetur në tjetër portier për t’i besuar “çelësat” e portës.

Sipas mediave italiane bëhet me dije se kampionët e Francës i kanë vënë syrin gardianit të Juventusit. Bëhet fjalë për Wojciech Szczesny, i cili te “Zonja e Vjetër” është një lider i padiskutueshëm.

Parizienët do të tentojnë t’i ofrojnë Juves kartonin e Donnarummës dhe të marrin në këmbim atë të gardianit polak. Kujtojmë se në të kaluarën Juventusit e ka kërkuar portierin italian, por për disa arsye nuk ia kanë dalë të bindin menaxherin e tij, të ndjerin Mino Raiola.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga